01 May, 2017

Lugemise rõõm ja vaev

Alustan sarjaga Punane Raamat.
"1913 – aasta, mis eelneb ajaloo ühele suurimale katastroofile. Inimesed on üllatavalt muretud, maailm on täis lootust ja võimalusi. 2012. aastal ilmunud teos „1913. Sajandi suvi”, mis kirjeldab Esimese maailmasõja eelset aastat kunstiinimeste, teadlaste, leiutajate ja poliitikute eludest inspireeritud pildikeste kaudu."
Raamat on silmaringi laiendav aga et huvitav oleks lugeda, peab mingi põhi ka olema ;))

Põhjamaade Romaan.
"„Andestada saab alati” on Norra menukirjaniku Anne B. Ragde Neshovi-saaga neljas raamat, järg romaanidele „Berliini paplid”, „Erakvähid” ja „Rohelised aasad” (e k 2008). Perekond Neshovi loo kolme esimest osa on saatnud erakordne lugejamenu nii Norras kui ka mujal. Autoril on valmimas Neshovi-saaga viies raamat."
Häbi tunnistada, et oli aeg kus mulle Põhjamaade romaanid üldse ei meeldinud. Võibolla ei tõlgitud neid "õigeid" raamatuid ...

Üks noorteromaan üle pika aja.
"Hollandi parim noorteromaan 2014. Vähe on raamatuid, mis paljastavad nii valusa täpsusega, mida võib teha lahutus teismelisega."
Arvan, et see raamat ehk teema peaks olema kohustuslik lugemine lapsevanematele. Väga valus teema!

 Ja täna viimane - " Sotsioloogi ja filosoofi Ülo Vooglaidi raamat “Aeg ja Vaim” sisaldab mõtteid, mõtisklusi ning eluloolisi fragmente. Raamatu koostaja on pidanud silmas eesmärki, et lugejal oleks võimalus tutvuda nii tuntud kui ka tundmatu Ülo Vooglaidiga. Tema mõttekilde iseloomustab elu tegelikkuse süvitsi tajumine, meisterlik elunähtuste kujutamine, aga samas ka sügav hoolivus inimese vabaduse, loomingu ning mõttetöö vastu."
Üks killuke raamatust - "Teadmiste ja oskuste kõrvale oleks vaja inimesel ettenägemisvõimet, mis tekib seoses kogemusega."

Ütlen ainult - lugege ja otsige teri sõkaldest ;))

No comments: